Reklama

Poduszkowce w walce z piratami drogowymi

Już nie tylko z drogi czy z powietrza, ale teraz także z wody. Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolują prędkość kierujących przy użyciu policyjnych poduszkowców.

Reklama

Wykorzystanie sprzętu wodnego przez policjantów to kolejny sposób w walce z piratami drogowymi oraz na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Reklama

Codziennością na polskich drogach są kontrole przeprowadzane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego przy użyciu nowoczesnych samochodów z videorejestratorami czy ręcznych mierników prędkości. Od niedawna policjanci sprawdzają kierujących także z powietrza. Korzystając ze śmigłowca wyposażonego w kamerę, pilnują przestrzegania przepisów i obserwują ciągi komunikacyjne z wysokości nawet kilkuset metrów. Dzięki wykorzystaniu policyjnych helikopterów funkcjonariusze są w stanie zarejestrować wykroczenia drogowe popełniane przez kierowców, a nawet sprawdzić, z jaką prędkością się poruszają. Teraz do walki z piratami drogowymi będą wykorzystane także policyjne poduszkowce.

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na akwenach wodnych w pobliżu dróg, autostrad i mostów wyposażeni w radary sprawdzają prędkość kierujących. Użycie w tym celu poduszkowca daje im możliwość namierzenie pirata drogowego z wody, a potem wyjechanie bez żadnych problemów technicznych na ląd i zatrzymanie go. Policjantom nie umknie teraz żadna osoba popełniająca wykroczenia na drodze. W związku z tym lekkomyślni kierowcy nie powinni liczyć na żadną taryfę ulgową. Wykorzystanie policyjnych poduszkowców do kontroli drogowych znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko samych kierujących, ale także pieszych i rowerzystów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | pirata drogowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje