Reklama

Pirat pod papieskim oknem

Krakowianie modlili się w sobotę wieczorem pod oknem papieskim z okazji 32. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

W trakcie modlitwy doszło do wypadku: motocyklista potrącił kobietę i uciekał wjeżdżając w tłum. Został zatrzymany.

Jak poinformowała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji, 35-letni mężczyzna jechał bez świateł ul. Grodzką od Rynku Głównego i potrącił kobietę na przejściu dla pieszych.

Przechodnie usiłowali go zatrzymać na skrzyżowaniu z ul. Dominikań-ską. Motocyklista uciekał ul. Franciszkańską, wjeżdżając w tłum przed budynkiem kurii. Ludzie rozstępowali się, nikomu nic się nie stało. Motocyklista usiłował także przejechać zatrzymującego go policjanta.

Jak powiedzieli świadkowie, kierujący corssowym motocyklem mężczyzna wpadł na krawężnik, uderzył motorem w słupek przed budynkiem krakowskiej kurii i przewrócił się. Wtedy został zatrzymany przez policję. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Ten pseudo motocyklista nie miał prawa jazdy (utracił je za jazdę pod wpływem alkoholu), a jego pojazd nie był ubezpieczony.

W wypadku ciężko ranna została kobieta, która trafiła do szpitala" - powiedziała Katarzyna Padło. Jak wynika z ostatecznych ustaleń, była to obywatelka Wielkiej Brytanii. Zatrzymany motocyklista odpowie m.in. za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia i napaść na funkcjonariusza.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: potrącił | pirat | motocyklista

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje