Reklama

Nowy zespół Kubicy!

Karol Basz, jeden z najbardziej utalentowanych polskich kartingowców, odbył pierwsze testy w nowym zespole - RK Line Team należącym do Roberta Kubicy.

Polak, jeżdżący w Formule 1, doglądał pracy swojego teamu i pomagał w ustawieniach pojazdów.

Reklama

Jestem bardzo zadowolony z testów. Gokart przygotowany przez Roberta Kubicę pozwala na walkę z najlepszymi. Bardzo szybko udało mi się zadomowić w nowym teamie. Jest to oczywiście zasługa Roberta, który osobiście przyjechał na testy i przez cały czas pomagał mi w ustawieniach gokarta oraz pracy na torze. Z takim wsparciem czuję, że mogę walczyć o najwyższe pozycje. Wierzę, że to będzie świetny sezon - powiedział 17-letni krakowianin, Karol Basz.

Na oficjalnych testach na włoskim torze La Conca zjawiło się 65 kierowców z całej Europy. Basz należał do ścisłej czołówki kierowców w swojej kategorii KF2. Krakowianin po raz pierwszy miał okazję jeździć gokartem RK Line Team, który bazuje na podwoziach Birel i jest napędzany silnikami IAME-Parilla.

Pierwszego dnia testów Polak wykręcił najlepszy czas - 47,907 s. Drugiego dnia zawodnik skupił się na ustawieniach gokarta i pracy silnika, nie ścigał się o najszybszy czas przejazdu. Trzeciego dnia testów Karol znów należał do ścisłej czołówki, miał trzeci czas (47,822 s). W sumie po trzech dniach testów Basza sklasyfikowano na doskonałym 4. miejscu.

W najbliższy weekend Basz wraz z RK Line Team wystartują w pierwszej eliminacji kartingowej Formuły 1 - WSK International Series na torze La Conca.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: testy | team | Karol

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje