Reklama

Nowości od Alfy

Niespełna miesiąc temu reporter INTERIA.PL uczestniczył w pierwszych jazdach nową alfą romeo 159. Dzisiaj przedstawiamy częściowo nieoficjalne informacje na temat kolejnych nowości spod znaku krzyża i węża.

Na jesień 2007 roku zaplanowano debiut alfy 159 GTA. Jej źródłem napędu będzie ten sam 3.2-litrowy silnik V6, który zastosowano w 159, jednak wspomagać go będą dwie turbosprężarki. Dzięki nim moc będzie wynosiła 404 KM!

Wcześniej, bo jeszcze w tym roku na rynek trafi zachwycająca stylistyką brera. Natomiast w styczniu można spodziewać się 159 w wersji sportwagon, czyli kombi.

Niespełna rok będziemy musieli poczekać na brerę w wersji cabrio, która tradycyjnie u Alfy Romeo będzie nosiła nazwę spider. Ten samochód ma być główną bronią włoskiego producenta na rynku amerykańskim, na którym obecnie marka nie jest obecna.

Reklama

W 2007 roku zakończona zostanie produkcja modelu 147, który zastąpiony zostanie przez 149. Mniej więcej wtedy pojawi się również flagowa 169-tka, a wycofana z produkcji będzie model 166.

Nie jest jasne, czy Alfa Romeo zdecyduje się na produkcję samochodu klasy SUV. Jeśli tak, byłby on oparty o prototyp o nazwie kamal.

TUTAJTUTAJ zdjęcia alfy romeo 159.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: romeo | nowości

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy