Reklama

Nowe oficjalne informacje o stanie zdrowia Schumachera!

Prawie 70 dni od wypadku na nartach były kierowca Formuły 1 Michaela Schumachera nadal znajduje się w fazie wybudzania ze śpiączki farmakologicznej - poinformowała w piątek menedżerka siedmiokrotnego mistrza świata Sabine Kehm.

Włoska "Gazzetta dello Sport" w piątkowym wydaniu pisze, że Schumacher rozpoczął samodzielnie oddychać.

Kehm podkreśliła w oświadczeniu, że jakiekolwiek wiarygodne informacje natury medycznej dotyczące Schumachera, to te, które podawane są przez opiekujących się sportowcem lekarzy i potwierdzone przez menedżera.

Schumacher 29 grudnia ubiegłego roku podczas jazdy na nartach z 14-letnim synem we francuskiej miejscowości Meribel, przewrócił się i uderzył głową w skałę. Mimo że miał kask, siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu.

Reklama

Po wypadku został przetransportowany z miejscowego szpitala do kliniki w Grenoble, gdzie przeszedł operację usunięcia z mózgu krwiaka. Od tamtego czasu utrzymywany jest w śpiączce farmakologicznej.

Niemiec tytuły mistrzowskie w Formule 1 wywalczył w latach 1994-95 oraz 2000-04. Karierę na wyścigowych torach definitywnie zakończył w 2012 roku.

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę w Albertville wykazało, że wypadek nie został spowodowany przez inne osoby.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje