Reklama

Nowe auto z Tychów?

W ofercie Abartha znajdują się obecnie dwa modele - grande punto i 500.

Chociaż znaczek skorpiona na masce znalazł się na nich nieprzypadkowo, dla laika pojazdy niewiele różnią się od najmocniejszych fiatów.

Dlatego właśnie konstruktorzy Abartha, w oparciu o technikę modelu 500, postanowili zaprojektować pojazd, którego nie da się pomylić z żadnym fiatem - abartha z nadwoziem typu coupe. Wygląd auta ma być inspirowany historycznym modelem Zgato Abarth 750T, który zadebiutował we Włoszech w końcu lat pięćdziesiątych.

Nie jest jeszcze pewne, czy Włosi zdecydują się wyłącznie na dwumiejscowe nadwozie, czy też - podobnie jak w poprzedniku - niektóre modele oferowane będą z niewielką tylną kanapą. Auto otrzyma najprawdopodobniej zdejmowany sztywny dach.

Reklama

Do napędu posłuży najpewniej 1,4 litrowy multiair o mocy około 160 KM. Samochód najprawdopodobniej będzie więc szybszy niż 500 w wersji esseesse, który przyspiesza do 100 km/h w 7,3 s. Pojazd ma pojawić się na rynku już w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że wszystkie obecne i przyszłe modele oparte na fiacie 500 są i będą produkowane w Polsce, w fabryce w Tychach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: modele | auto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy