Reklama

Nie zgrywaj twardziela! Wstrząsający film

Sezon wakacyjny w pełni, a to oznacza, że wielu z nas czeka samochodowa wyprawa do miejsca wypoczynku. Przed dłuższą trasą warto zadbać nie tylko o stan pojazdu, ale i swój...

Przed wyruszeniem w daleką drogę wielu kierowców sprawdza poziom płynów eksploatacyjnych, ciśnienie w ogumieniu i zabiera ze sobą zestaw kluczy umożliwiający dokonanie drobnych napraw.

Reklama

Często zapominamy jednak, że "zmęczenie materiału" daje się we znaki nie tylko autu, ale też kierowcy. Co warto mieć ze sobą w aucie, by szczęśliwie dojechać do celu podróży?

Upały powodują, że organizm bardzo szybko się odwadnia. W aucie zawsze miejmy więc ze sobą butelkę wody mineralnej lub napój izotoniczny. Pamiętajmy również o okularach przeciwsłonecznych - jazda pod słońce jest nie tylko nieprzyjemna, ale powoduje szybkie zmęczenie oczu, które skutkować może bólem głowy.

Jeśli planujemy dalszą podróż weźmy też ze sobą niewielką poduszkę i stopery do uszu, które pozwolą na odizolowanie się od szumu pędzących obok parkingu pojazdów.

Pamiętajmy - walka ze zmęczeniem i "zgrywanie twardziela" nie ma żadnego sensu - często nawet 15-minutowa drzemka potrafi uratować życie. Nic tak nie regeneruje sił, jak sen.

Ku przestrodze prezentujemy filmik, jaki przysłał nam jeden z czytelników. Kierowca - najprawdopodobniej - zasnął w czasie jazdy...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: twardziel | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje