Reklama

Najgorsi są kierowcy busów...

Autostrada, duży ruch, koszmarna pogoda. Przymierzasz się do wyprzedzenia chlapiącego po szybach TIR-a.

Rozeznanie po lusterkach, kierunkowskaz i z nogą w podłodze starasz się jak najbezpieczniej wykonać manewr. Nagle, gdy jesteś już w połowie naczepy lusterka rozpalają się błyskiem reflektorów, drażniący dźwięk klaksonu drąży dziurę w głowie. Co się stało? Czyżbyś zajechał drogę pędzącemu na złamanie karku motocykliście?

Nic bardziej mylnego! Na zderzaku siedzi Ci właśnie biały transit lub sprinter, który mimo, że zabrał na pokład 30 osób rozpędził się do prędkości mocno wykraczającej poza granice zdrowego rozsądku... Taka jest właśnie obiegowa opinia o kierowcach busów... Czy jest prawdziwa?

Reklama

Oto list jaki trafił do naszej redakcji:

Jestem Waszym czytelnikiem od bardzo długiego czasu... Na Waszych łamach były poruszane różnego rodzaju akcje negujące i ukazujące rożne naganne zachowania policji czy ochrony, których pojazdy zajmowały miejsca dla inwalidów... Zgadzam się i popieram negowanie takich złych zachowań w 100% Zaskakuje mnie jednak, że nikt nie poruszył kwestii BUS-ów...

To, co wyprawiają ci ludzie, którzy tak naprawdę odpowiadają za życie ludzkie przechodzi wszelkie pojęcie... Znaczne przekraczanie prędkości, niestosowanie się do przepisów mówiących o zatrzymywaniu się tylko na przystankach, kompletne ignorowanie znaków poziomych i pionowych mówiących, z którego pasa można jechać w lewo, na wprost, w prawo...

Stan techniczny tych pojazdów pozostawia również wiele do życzenia... Poza tym, dzięki CB porozumiewają się ze sobą i jeden drugiego "wpuści" przed siebie, gdy np. nie chce mu się czekać w korku do skrętu w lewo.

Już chyba klasycznym dowodem na do jest skrzyżowanie ulic Na Zjeździe i Limanowskiego w Krakowie. Jadąc z centrum miasta w godzinie popołudniowego szczytu i chcąc skręcić w lewo niestety trzeba swoje odstać natomiast kierowcy busów, taksówek nie robią sobie nic z przepisów.

Ja rozumiem, że mają napięte rozkłady, że są korki w mieście, ale czy to ich usprawiedliwia? (Omega).

A co ty sądzisz o kierowcach busów?

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lewo | kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy