Na sucho i mokro w picanto

Na torze w Poznaniu odbyły się kolejne dwie eliminacje Pucharu Picanto.

W piątek przy upalnej pogodzie najszybszy był Łukasz Błaszkowski, który w zgromadził 67 punktów za zwycięstwo w biegu pierwszym i drugie miejsce w biegu drugim. Drugie Miejsce wywalczył Kamil Raczkowski (62 punkty) a trzecie Mariusz Sikora (60 pkt).

W sobotę przy zachmurzonym niebie, na mokrym torze wygrał Łukasz Błaszkowski, który w zgromadził 67 punktów za zwycięstwo w biegu pierwszym i drugie miejsce w biegu drugim. Drugie miejsce wywalczył Kamil Raczkowski (62 punkty), a trzecie był Mariusz Sikora (60 pkt).

Po pięciu rundach pierwszego Pucharu Picanto na prowadzeniu jest Łukasz Błaszkowski, drugie miejsce zajmuje Mariusz Sikora, trzeci jest Kamil Raczkowski. Jak się wydaje zwycięzca zostanie wyłoniony z tej trójki, jednak z realnymi szansami na walkę o podium pozostają jeszcze Jacek Szurgot, Grzegorz Grzyb i Maciej Steinhof.

Kolejne zawody – VI runda KIA Picanto Cup odbędą się 25-26 sierpnia na torze Kielce. Tam należy się spodziewać wielkich sportowych emocji, sprawa tytułu mistrzowskiego jest wciąż nierozstrzygnięta.