Reklama

Minardi z Yoongiem

Malezyjczyk Alex Yoong najprawdopodobniej już wkrótce zadebiutuje w Formule 1 w zespole Minardi. Szefowie włoskiej stajni Gian Carlo Minardi i Paul Stoddart liczą przy tym na poważne wsparcie ze strony dużych firm z ojczyzny Yoonga. Stoddart przed sezonem uratował Minardi przed bankructwem i teraz planuje, że zespół z końca stawki już wkrótce przeniesie się do jej środka, a za kilka lat będzie grał "pierwsze skrzypce" w F1.

Podobne apetyty mają również inne bogatsze zespoły i plany takie będą niezwykle trudne do zrealizowania. Yoong kilka dni temu na Mugello odbył pierwsze jazdy bolidem F1 i spisywał się doskonale. W Minardi od Grand Prix Belgii zastąpi Brazylijczyka Tarso Marquesa, który ostatnio nie zakwalifikował się nawet do wyścigu.

Minardi stara się także o zmianę silnika na przyszły sezon. W tej sprawie trwają właśnie rozmowy z Ferrari. Włosi w tej chwili oprócz swojego zespołu zaopatrują jeszcze dwa inne teamy (Sauber i Prost) i aby Minardi mogło skorzystać z ich usług ktoś musi stracić kontrakt.

Reklama

(autoklub.pl)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy