Reklama

Mercedes W124 10 razy lepszy od współczesnych aut?

Gdyby przyjrzeć się zagadnieniu w szerszej perspektywie, samochód niewiele różni się od czajnika, odkurzacza czy maszynki do golenia. Jest to po prostu przedmiot codziennego użytku, bez którego nie potrafią się dziś obejść miliony ludzi na całym świecie.

Co sprawia, że jedne modele szybko trafiają na śmietnik historii, a inne - mimo zaawansowanego wieku - trwają w masowej świadomości szczycąc się mianem pojazdów kultowych? Odpowiedzi szukaliśmy przyglądając się bliżej legendarnemu już Mercedesowi W124. Poniżej prezentujemy 10 cech, które sprawiły, że nawet przeszło 30 lat od premiery, samochód nie boi się porównań z wieloma nowszymi konstrukcjami!

Reklama

Bezkonkurencyjny

Auto mające godnie zastąpić popularną "Beczkę" (typoszeregu W123) zaprezentowano w 1984 roku. Przy okazji jego premiery ówczesny prezes Mercedesa - Werner Breitschwerdt - wypowiedział pamiętną kwestię, która stanowi kwintesencję sukcesu tego modelu. "Budujemy pojazd przeznaczony dla naszych klientów, a nie do walki z jakąkolwiek konkurencją. Chcemy oferować produkt, co do którego jesteśmy przekonani, że odpowiada najlepiej oczekiwaniom i życzeniom naszej klienteli". Podsumowując - projektując nowego Mercedesa inżynierowie niemieckiej marki nie zaprzątali sobie głowy panującymi w motoryzacji trendami. Zamiast tego wyznaczyli własne.

Dowiedz się więcej na temat: Mercedes W124

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje