Reklama

Mercedes buduje dla Kubicy bolid Formuły 1?

Jak już informowaliśmy w połowie kwietnia br. Robert Kubica testował na symulatorze pojazd Formuły 1 ekipy Mercedesa. Możliwe, że polski kierowca wsiądzie niebawem również do prawdziwej wyścigówki F1.

Jak informuje BBC niemiecki koncern buduje podobno bolid, o nieco szerszym - ze względu na ograniczoną ruchomość prawej ręki Kubicy - kokpicie oraz kierownicy ze zmienionymi ustawieniami.

28-letni Kubica, który w 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi i od tamtej pory nie jeździł w Formule 1, ma już za sobą pierwsze symulacje, które odbyły się w siedzibie teamu Mercedesa w angielskim Brackley. Wcześniej Kubica z powadzeniem testował samochód DTM.

Warto przypomnieć, że testy Polaka w Mercedesie to nie pierwszy związek polskiego kierowcy i niemieckiego zespołu. Na początku kariery, w 2004 roku Kubica startował w cyklu Formuła 3 Euro Series w zespole Mucke Motorsport samochodem Dallara napędzanym silnikiem Mercedesa.

Kubica trzykrotnie stanął wówczas na podium i zdobył w sumie 53 punkty. Największym osiągnięciem było zajęcie drugiego miejsca w prestiżowym Grand Prix Macau na ulicznym torze Guia.

Reklama

Christian 'Toto' Wolff , Austriak, którego mamą jest Polka, bardzo ceni Kubicę. BBC twierdzi, że chce wprowadzić go z powrotem do Formuły 1, gdy tylko pojawi się taka możliwość.

Przypomnijmy, że w barwach Mercedesa jeżdżą obecnie Brytyjczyk Lewis Hamilton i Niemiec Nico Rosberg. Kubica, który od czasu wypadku ma niesprawną prawą rękę, startuje w rajdach samochodowych. Nie wyklucza jednak powrotu do Formuły 1.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy