Menadżer Kubicy: "war is over"

Poprawia się stan przebywającego w szpitalu w Pietra Ligure Roberta Kubicy. Wczoraj odwiedził go były kierowca Formuły 1 Jean Alesi, który wyraził przekonanie, że Polak powróci na tor.

"To silny chłopak, powróci do wyścigów wcześniej niż się przewiduje" - powiedział Alesi po wizycie w pokoju kierowcy na oddziale intensywnej terapii w szpitalu Santa Corona. Zapytany o to, w jakiej formie zobaczył Kubicę, odparł: "Powiedziałbym, że po tym, co przeszedł, w dobrej". "Rozmawialiśmy, a nawet żartowaliśmy" - relacjonował Alesi.

Reklama

Menedżer polskiego kierowcy Daniele Morelli postawił mu na szafce przy łóżku zdjęcie Jana Pawła II. Podczas rozmowy z dziennikarzami Morelli z uśmiechem i wyrazem ulgi powiedział po angielsku: "war is over". (wojna się skończyła).

"Robert jest stale na środkach uśmierzających ból, ale widziałem go uśmiechniętego, ma się dobrze. To osoba silna i uparta. Odzyska siły i będzie silniejszy niż wcześniej" - stwierdził jego menedżer.

Do szpitala przyjechał też właściciel teamu Lotus Renault Gerard Lopez. "Ważną informacją jest to, że Robert czuje się dobrze. Mamy nadzieję, że będzie mógł szybko odzyskać siły, bo zbudowaliśmy cały zespół wokół niego, ale musimy także myśleć o możliwości, że nie powróci więcej do wyścigów" - oświadczył.

"W czasie najbliższych wyścigów sprawdzimy młodego kierowcę" - dodał Lopez. "Jeśli zaś okaże się, że Robert nie będzie mógł wrócić, wtedy pomyślimy o parze bardziej doświadczonych kierowców" - ujawnił. Lopez odniósł się do kandydatur Vitantonio Liuzziego i Nicklausa Heidfelda: "Jednego z nich sprawdzimy na testach w Jerez, ale za wcześnie mówić, którego z nich"- zastrzegł. Później team Lotus Renault poinformował, że będzie to jednak Heidfeld.

Dzisiaj Robert Kubica opuści oddział intensywnej terapii, gdzie przebywa od niedzielnej wielogodzinnej operacji, i zostanie przeniesiony do normalnego szpitalnego pokoju. Będzie tam oczekiwał na piątkową operację barku i stopy. Kolejny zabieg ma odbyć się na początku przyszłego tygodnia.

W wydanym przed południem biuletynie medycznym podkreślono, że jego stan ogólny jest dobry i wciąż się poprawia. "Wszystkie zabiegi powiodły się i dały bardzo dobre rezultaty" - poinformował personel medyczny.

Według lekarzy nadszedł już moment, by podjąć decyzję o rehabilitacji polskiego kierowcy. Zdaniem ekipy medycznej, "przy należytej ostrożności" są duże powody do zadowolenia i poczucia ulgi.

Doktor Giorgio Barabino, ordynator oddziału reanimacji oświadczył: "stan Kubicy ustabilizował się, a niektóre krwiaki zostały już całkowicie opanowane. Dlatego można przejść do kolejnej fazy leczenia w tym samym szpitalu".

W środę odbyła się ostatnia konferencja prasowa w szpitalu. Kolejne informacje o stanie zdrowia polskiego kierowcy Formuły 1 będą przekazywane bezpośrednio w formie komunikatów.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje