Reklama

Mateusz Lisowski rozpoczął sezon. Z sukcesem!

W miniony weekend krakowski kierowca Mateusz Lisowski, od tego roku zawodnik belgijskiego zespołu "W Racing", rozpoczął - jako pierwszy Polak - starty w wyścigowej serii Blancpain GT.

Pierwszy wyścig w tym sezonie odbył się na francuskim torze Nogaro.

Mateusz, który rywalizuje w kategorii Silver Cup i Junior startuje Audi R8 LMS. Zmiennikiem Polaka jest Francuz Vincent Abril z Francji.

"Zawsze chciałem jeździć samochodami GT. Cieszę się, że trafiłem do tak profesjonalnego zespołu jakim jest W Racing Team z Belgii" - mówił przed pierwszym startem Lisowski. "Wiem, że z nimi walka o tytuły mistrzowskie jest realna. Udowodnili to już wiele razy. Teraz czas na mnie i sprawdzenie moich możliwości. Testy, które odbyliśmy przed sezonem na kilku torach europejskich pokazały, że jest duży potencjał w jeździe i doskonale dogadujemy się z zespołem. Oczywiście pozostaje jeszcze wiele miejsca na naukę, ale wiem, że mogę być bardzo szybki. Innego podejścia do startów sobie nie wyobrażam. Chcę być najszybszy" - dodał Polak.

Reklama

Już w swoimi pierwszym wyścigu Mateusz zaliczył znakomity debiut. Wraz z Vincentem Abrilem w wyścigu głównym dojechał na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, przy okazji wygrywając kategorię Silver Cup!

Oto co mówił na mecie: "To był wspaniały weekend wyścigowy! Współpraca z zespołem WRT układa się perfekcyjnie, tworzymy zgrany duet z Vincent'em Abril'em. Najważniejsze teraz to wykorzystać potencjał, jeździć równo i cały czas zaskakiwać konkurencję. Walczymy o zwycięstwo w Silver Cup i jak najlepsze pozycje w klasyfikacji generalnej. Chcę być najszybszy i tego nie będę ukrywać, jednak to czas, doświadczenie jest potrzebne abym wygrywał z najlepszymi. Pierwszy krok w Blancpain GT Series zaliczony. Mogę śmiało mówić o dobrze wykonanej pracy. Dwa razy pole-position w Silver Cup, wygrane oba wyścigi w Silver Cup, siódma pozycja w generalce w wyścigu kwalifikacyjnym i na koniec największy sukces tego weekendu - trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej! Tego się nikt nie spodziewał. Z Vincent'em wykonaliśmy świetną pracę. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że podczas pierwszej rundy udało się dojechać tak wysoko. Czas na Brands Hatch! Na drugiej rundzie wszystkie zespoły będą jeszcze szybsze. "

ZJEDŹ NA CHWILĘ NA POBOCZE

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama