Reklama

Lisowski w Supercopie

Zakończył się pierwszy w karierze start Mateusza Lisowskiego w niemieckim cyklu Seat Leon Supercopa.

Swój debiutancki wyścig, 19-latek z Wieliczki odbył na torze Motopark Oschersleben.

W kwalifikacjach Lisowski startujący Leonem obsługiwanym przez Konrad Motorsport, uplasował się na 14. miejscu. Wynik co prawda mógł być zdecydowanie lepszy, bowiem przez większość "czasówki" Lisowski plasował się w pierwszej dziesiątce. Pojawiły się jednak problemy natury technicznej.

Start z 7. linii w pierwszym biegu oznaczał więc potrzebę przebijania się w stawce rywali, a Motorsport Arena nie zalicza pod tym względem do łatwych obiektów. Lisowski w pierwszym wyścigu weekendu poradził sobie jednak bardzo dobrze i ukończył zmagania na 10. miejscu.

Reklama

Jeszcze więcej dramaturgii przyniósł niedzielny wyścig, który po pierwszych okrążeniach został przerwany w związku z opadami deszczu, a następnie wznowiony za safety carem.

Lisowski w tych trudnych warunkach przesunął się o jedną pozycję, w stosunku do pierwszego wyścigu weekendu. Dwa miejsca w pierwszej dziesiątce tego zawodnika w debiucie, z pewnością można uznać za udany zwiastun dalszej przygody z tym pucharem.

Teraz przed Lisowskim bardzo ważny start w III rundzie Skoda Octavia Cup. Zawody po raz drugi w tym sezonie odbędą się na torze w Moście.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wyścig | start | Seat Leon

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy