Reklama

Kulig w Szwecji

Janusz Kulig i Jarosław Baran rozpoczęli treningi w środkowej Szwecji. Za 4 dni Polacy w barwach "Action", "Ferro" i "PZU" wystartują za Bałtykiem w drugiej tegorocznej eliminacji mistrzostw świata - Uddeholm Swedish Rally (Rajd Szwecji). Janusz Kulig i Jarosław Baran wyjechali dziś opisywać trasę rajdu. Prawdziwy trening - test samochodu - czeka ich dopiero w czwartek, bo Mitsubishi Lancer grupy N, którym startują, z powodu sztormu jest jeszcze na promie płynącym do Szwecji. Załoga mistrzów Polski AD 2001 i 2000 korzysta na razie z samochodu treningowego.

Zdaniem Janusza Kuliga, zbliżający się rajd może obfitować w wiele niespodzianek: -Przejechaliśmy dzisiaj część oesów i - po ubiegłorocznym występie - radzimy sobie tu całkiem nieźle, chociaż nie używamy - tak jak wiele ekip - przenośnych... GPS (Global Positioning System - nawigacja satelitarna). Trasa praktycznie się nie zmieniła, ale z pogodą mogą być kłopoty. W teorii powinna tu trwać piękna zima, ale w praktyce jest raczej mało śniegu. Miejscami - np. na zakrętach - prześwituje rozmiękły szuter. Temperatura się waha, co oczywiście może przysporzyć kłopotów z doborem opon. Zresztą dziś ciężko to jeszcze ocenić, bo jak na razie pada deszcz i śnieg zaczyna znikać, ale na koniec tygodnia zapowiedziano mróz. Widziałem już całą czołówkę WRC i zdziwiło mnie to, że ekipa Forda porusza się tutaj... Volvo. Wiem, że to ta sama grupa finansowa, ale dla mnie widok rajdowego Volvo to niespodzianka!.

Reklama

Jarosław Baran dodaje: - Nie mamy żadnych kłopotów z poruszaniem się - dajemy sobie nieźle radę. Trasa - w porównaniu z poprzednim rokiem zmieniła się nieznacznie, nowych oesów niewiele - jeździmy w zasadzie po tych samych drogach, w niektórych miejscach wprowadzono tylko małe poprawki. Zmieniły się za to warunki- w ubiegłym roku było dużo więcej śniegu. Temperatura w tej chwili oscyluje wokół zera stopni, ale są miejsca gdzie wszystko się topi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama