Reklama

Kulig pierwszy w prologu "Kormorana"

Janusz Kulig i Jarosław Baran, jadący fordem focusem WRC, wygrali prolog 27. Rajdu Kormoran, rozegrany na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Prolog Rajdu Kormoran nie jest liczony do punktacji olsztyńskiej eliminacji rajdowych samochodowych mistrzostw Polski. Jest organizowany głównie z myślą o kibicach. Lista zgłoszeń i harmonogram rajdu. Tutaj możesz zobaczyć galerię Rajdu Krakowskiego i Rajdu Polski

Janusz Kulig i Jarosław Baran, jadący fordem focusem WRC, wygrali prolog 27. Rajdu Kormoran, rozegrany na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Prolog Rajdu Kormoran nie jest liczony do punktacji olsztyńskiej eliminacji rajdowych samochodowych mistrzostw Polski. Jest organizowany głównie z myślą o kibicach.

Według kierowców jest to bardzo widowiskowa forma rozpoczęcia rajdu. W rozegranym w czwartek prologu załoga Kulig, Baran osiągnęła najlepszy czas (1.13,2) na czterech okrążeniach asfaltowej bieżni olsztyńskiego stadionu.

Reklama

Drugie miejsce zajęli Leszek Kuzaj, Andrzej Górski na toyocie corolli WRC osiągając rezultat 1.13,3, trzecie - Tomasz Kuchar, Maciej Szczepaniak również na toyocie corolii WRC - 1.13,8.

Dalsze miejsce zajął Krzysztof Hołowczyc, który podczas prologu skupił się na widowiskowej jeździe za co dostał oklaski 10- tysięcznej widowni.

Podczas prologu na stadionie doszło do dwóch niegroźnych kolizji. W jednej z nich uczestniczył Paweł Przybylski, który nie wyrobił się wychodząc z zakrętu i uderzył prawym bokiem samochodu w okalające tor opony.

Rajd Kormoran jest setnym rajdem w karierze Roberta Herby. Ta setka jest magiczna i liczę na to, że dobrze się spiszę w rajdzie. Bardzo mi się podoba trasa rajdu. Również pod względem widowiskowym, ponieważ kibice nawet z dużych odległości będą mogli dobrze obserwować ścigających się kierowców. Powinno być emocjonująco - powiedział Herba.

Pierwszy raz Robert Herba wystartował w Rajdzie Zimowym w 1982 roku. Jechał wtedy małym fiatem. Wygrałem wtedy w swojej klasie i pokonałem również załogi fabryczne. Dało mi to tyle, że parę miesięcy później i ja byłem już kierowcą fabrycznym.

Zawodnik ten w swojej karierze zwyciężał dziesięciokrotnie w klasyfikacji generalnej samochodowych rajdowych eliminacji mistrzostw Polski i wygrał 27 wyścigów w grupie N. Kolejnym dniem Rajdu Kormoran będzie piątek. Zawody rozpoczną się o 7.50 startem na olsztyńskim stadionie. Zawodników czekają cztery odcinki specjalne po szutrowych drogach wokół Olsztyna(PAP).

Prawdziwe ściganie rozpocznie się jutro. Pierwszy odcinek specjalny (Gady-Radostowo) rozpoczyna się o 8.35. Zapraszamy do śledzenia relacji "na żywo" na stronach INTERIA.PL.

Lista zgłoszeń

Harmonogram rajdu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama