Reklama

Kuchar/Szczepaniak po "Krakowskim"

Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak zajęli 3 miejsce w 24 Rajdzie Krakowskim. Na drugim etapie utrzymali tempo z poprzedniego dnia, nie popełnili żadnego błędu i na każdym odcinku specjalnym uzyskiwali lokaty w pierwszej czwórce. W ostatecznej klasyfikacji, do zwycięzcy Krzysztofa Hołowczyca stracili 2 minuty, a nad czwartym na mecie Łukaszem Sztuką utrzymali przewagę ponad 30 sekund.

Reprezentanci Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego startowali po raz drugi Toyotą Corollą WRC przygotowaną przez Toyota Team Sweden.

Reklama

Tomasz Kuchar: Przez cały rajd nie mieliśmy żadnych problemów z samochodem. Dziękuję za to mechanikom z TTS, a także całej mojej ekipie. Dało nam to pewien komfort jazdy i dzięki temu bardzo dużo się nauczyliśmy, szczególnie jeśli chodzi o ustawienia samochodu. Przed rajdem zakładaliśmy walkę z Łukaszem Sztuką i rzeczywiście walczyliśmy bardzo kontaktowo. Taka wyrównana rywalizacja mobilizuje, zmusza do jeszcze większej koncentracji i wysiłku, a w efekcie daje postępy. Zrobię wszystko, by utrzymać tę progresję. Jestem oczywiście zadowolony z wyniku sportowego, pierwszy raz jesteśmy tym autem na podium, o niczym więcej nie marzyłem. Jednak jestem niezadowolony ze swojej jazdy. Na mokrej śliskiej nawierzchni prowadziłem auto dużymi bocznymi poślizgami. To bardzo podoba się kibicom, ale niekorzystnie wpływa na rezultaty. Muszę to zdecydowanie poprawić.

Maciej Szczepaniak: Cieszymy się z tego wyniku, ale jednocześnie widzimy jak dużo jeszcze czeka nas pracy. Najistotniejsze jest chyba to, że na Rajdzie Krakowskim różnice czasowe pomiędzy nami, a czołówką stawki były mniejsze niż na Elmocie. Pokazuje to, jak ważne w tym sporcie jest doświadczenie. Musimy startować w kolejnych rajdach, bo tylko tak możemy kontynuować postępy i poprawiać nasze wyniki.

Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak wcześniej już trzykrotnie zajmowali trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej polskich rajdów mistrzowskich jeżdżąc Volkswagenem Golfem Kit Car, było to w 1999 roku na Rajdzie Karkonoskim oraz w 2000 roku na rajdach Elmotu i Karkonoskim.

W ciągu najbliższych tygodni Polsat Dialog Rally Team skoncentruje się na przygotowaniach do 58 Rajdu Polski.
INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: maciej szczepaniak | Tomasz Kuchar | kuchar | Szczepaniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje