Reklama

Kuchar przed Wisłą

Załoga zespołu Polsat Dialog Rally Team już dziś wystartuje w 49. Rajdzie Wisły. Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak, zawodnicy Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego pojadą po raz kolejny Toyotą Corollą WRC przygotowaną przez Toyota Team Sweden.

Tomasz Kuchar: - Wszystko wskazuje na to, że Rajd Wisły odbędzie się w deszczu. Poza tym trasa składa się z odcinków o bardzo różnej przyczepności, a wszędzie na drodze jest mnóstwo brudu i błota. To oznacza, że będzie piekielnie ślisko. Jednak nie możemy narzekać, bo wszyscy mają jednakowe warunki i wygra najlepszy, w najlepszym samochodzie. Do tego rajdu podchodzimy bez żadnych obciążeń. Krzysztof Hołowczyc i Leszek Kuzaj prowadzą w klasyfikacji Mistrzostw Polski z identyczną liczbą punktów. Janusz Kulig musi wygrać jeżeli chce jeszcze myśleć o zdobyciu Mistrzostwa. Z kolei Łukasz Sztuka jedzie na swoim terenie i wszyscy liczą na jego dobry wynik na tym rajdzie. Zapowiada się więc zacięta walka, do której my zamierzamy się włączyć, ale bez takiego bagażu jak koledzy. Wręcz przeciwnie, jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni. Nie ukończyliśmy dwóch ostatnich Rajdów Wisły. W 1999 roku wyeliminowała nas awaria silnika w Volkswagenie Golfie, a w ubiegłym roku popsuło się Turbo w Toyocie Corolli. Mamy nadzieję, że tym razem obędzie się bez problemów technicznych, w końcu do trzech razy sztuka.

Reklama

Maciej Szczepaniak: - Trasa Rajdu Wisły składa się tylko z 6 różnych odcinków specjalnych, szybkich i trudnych technicznie. Wszystkie drogi są zabłocone, co w połączeniu z deszczem spowoduje, że będzie bardzo ślisko. Poza tym z przejazdu na przejazd będzie coraz gorzej. Warunki będą więc zbliżone do tych z tegorocznego Elmotu i będzie to dla kierowców olbrzymie wyzwanie. My mamy nadzieję przejechać rajd, od startu do mety, bez problemów i walczyć o jak najlepszą lokatę. Ostatnio nie mieliśmy zbyt wiele szczęścia, awaria skrzyni biegów wyeliminowała nas z Rajdu Barum. Tak więc pod względem pecha jesteśmy na plusie i czas już wyrównać bilans.

Rajd Wisły jest szóstą eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W pełni asfaltowa trasa liczy blisko 540 kilometrów. Zaplanowano 18 prób sportowych o łącznej długości 188 kilometrów. Rajd podzielono na dwa etapy. Start pierwszego etapu odbył się dziś o godzinie 9:00 w Wiśle. Drugi, ostatni etap rozpocznie się jutro o 10:00, a metę całego rajdu przewidziano na godzinę 18:00. 49. Rajd Wisły jest także eliminacją Rajdowych Mistrzostw Europy o współczynniku trudności 2.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy