Kuchar po Rajdzie Polski

Załoga Polsat Dialog Rally Team zajęła 2 miejsce w 58 Rajdzie Polski. Na trasie III etapu Kuchar ze Szczepaniakiem jechali, zgodnie z zapowiedzią, bardzo szybko, nie ograniczyli się do obrony zajmowanego po wczorajszym dniu 3 miejsca i ciągle próbowali atakować. Wygrali dwa ostatnie odcinki specjalne, a na pozostałych oesach osiągnęli dwa razy drugie czasy, raz trzeci i raz czwarty czas. Reprezentanci Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego do końca nie popełnili żadnego błędu i nie mieli kłopotów z samochodem. Ich strata do zwycięzcy - Leszka Kuzaja wyniosła niespełna 50 sekund, a trzeciego w klasyfikacji Łukasza Sztukę wyprzedzili o ponad 4 minuty.

Tomasz Kuchar: Był to dla nas bardzo udany rajd, ani razu nie znaleźliśmy się poza drogą, auto spisywało się perfekcyjnie i nie łapaliśmy kapci. Jest to sukces całego zespołu i chcę wszystkim za to serdecznie podziękować. Bez ciężkiej pracy i zaangażowania osób z Toyota Team Sweden, naszych mechaników i logistyków na pewno byśmy tego nie osiągnęli. Jechaliśmy naprawdę najszybciej jak umieliśmy, może miejscami nawet zbyt szybko, bo było kilka niebezpiecznych sytuacji. To jednak pokazuje nam jak wiele musimy jeszcze poprawić w naszej jeździe i jak dużo czeka nas jeszcze pracy. Myślę, że odpoczniemy dzień lub dwa i zaraz potem rozpoczniemy przygotowania do kolejnego startu.

Reklama

Maciej Szczepaniak: Drugie miejsce to jak dotychczas największy sukces w naszej dotychczasowej karierze. Cieszymy się z tego tym bardziej, że stało się to na rajdzie rangi Mistrzostw Europy i to o najwyższym współczynniku trudności. Przed rajdem nawet nie marzyliśmy o tak wysokiej pozycji. Najważniejsze jest dla nas jednak przede wszystkim to, że zbliżyliśmy się o kolejny krok do krajowej czołówki kierowców, i że te 3 dni przyniosły bardzo dużo nowych doświadczeń i ogromny zapał do dalszej pracy. Wiemy już, że możemy jeździć szybko, ale jednocześnie wiemy jak dużo pracy będzie to wymagało. Dziękuję wszystkim, którzy gratulowali nam tego sukcesu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: team | kuchar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy