Reklama

Kubica znowu bardzo szybki! Wierzy, że wróci do F1

Robert Kubica w czwartek testował na Circuit Ricardo Tormo w Walencji Mercedesa AMG C-Coupe o mocy ponad 500 KM, używanego w wyścigach niemieckiej serii Deutsche Tourenwagen Masters (DTM).

Polak otrzymał do dyspozycji samochód, który poprzedniego dnia testował Niemiec Christian Vietoris, 12. zawodnik serii w sezonie 2012. Samochód wystawił i serwisował zespół Mercedesa - HWA.

Reklama

Kubica w sumie przejechał ponad 456 km w niezłych warunkach atmosferycznych. Tylko rano nad torem przeszła burza, potem wyszło słońce, temperatura powietrza dochodziła do 18 st. C. Drugim Mercedesem jeździł Brytyjczyk Gary Paffett, mistrz DTM z 2005 roku. Według nieoficjalnych informacji, rano na mokrym torze Polak był na jednym okrążeniu szybszy od drugiego kierowcy o ponad pół sekundy. W piątek zaplanowano drugi dzień jazd.

"Czułem się komfortowo w samochodzie. Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Nie miałem problemów z czymkolwiek w tym aucie" - przyznał Kubica, cytowany przez agencję Reuters.

Jeszcze przed rozpoczęciem testów Kubica podkreślił, że wierzy w swój powrót do Formuły 1. "Nadal uważam, że mogę wrócić. Po uszkodzeniach, jakich doznałem w wypadku, nie mogę realizować w 100 procentach tego co wcześniej, ale mam nadzieję na kolejne postępy. To nie jest tylko w sferze marzeń" - powiedział polski kierowca magazynowi "F1 Racing".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje