Reklama

"Krakowski" juz dziś

Właśnie dziś rozpoczyna się 24. Rajd Krakowski, trzecia eliminacja RSMP. Do udziału w imprezie zgłosiło się 86 załóg, a dokumenty podczas odbioru administracyjnego odebrały 73 ekipy. Na starcie zabraknie niestety Pawła Przybylskiego, który nie zdążył ściągnąć do Polski samochodu oraz Jana Kościuszko z Januszem Bronikowskim. Tu przyczyną były problemy rodzinne pilota. Podczas Badania Kontrolnego nr 1, 4 załogi dopuszczone zostały do startu warunkowo (systemy gaśnicze).

Po zapoznaniu się z trasą większość kierowców uznała trasę tegorocznego rajdu za najciekawszą od kilku lat, choć dość trudna technicznie. Żadnego z zawodników nie ukarano za nieregulaminowe zapoznanie się z trasą, przedstawiciele i mieszkańcy gmin, przez które wiedzie rajd nie zgłaszali zastrzeżeń co do postawy kierowców, to od kilku lat najspokojniejsze przedrajdowe chwile.

OS 12/16 Jastrzębia-Budzów skrócono od strony startu o ok. 1000 metrów. Przyczyną był wiekowy, drewniany mostek. Po przejechaniu trasy przez przedstawicieli gminy Sułkowice stwierdzono, że mostek mógłby nie wytrzymać przejazdu samochodów rajdowych.

Reklama

Start do dzisiejszego etapu odbędzie się o godzinie 9.00 z pod Centrum Targowego Chemobudowa, a na pierwszy odcinek specjalny Zagórzany - Rdzawa kierowcy wyjadą o godzinie 10.18. INTERIA.PL będzie prowadziła relację "na żywo" z przebiegu rajdu. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego śledzenia poczynań najlepszych polskich kierowców na trasie 24. Rajdu Krakowskiego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: problemy rodzinne | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje