Reklama

Jest sposób na oszustów cofających liczniki

Producenci rzadko zawracają sobie głowę pogwarancyjną obsługą swoich pojazdów. Takie podejście niesie duże zagrożenie dla kolejnych nabywców.

Książka serwisowa może zaginąć lub ulec zniszczeniu. To w wielu przypadkach obniża wartość samochodu i utrudnia jego sprzedaż. Na rynku dostępnych jest również sporo "zamienników" oryginalnych książek serwisowych, co stwarza szerokie pole do popisu wszelkiej maści cwaniakom majstrującym przy licznikach.

Okazuje się jednak, że skuteczne rozwiązanie tego problemu znalazła Mazda. Już od 5 lat, nabywcy decydujący się na nowy pojazd japońskiej marki nie otrzymują klasycznej, papierowej książki serwisowej.

Dokument ten zastąpiony został stworzonym przez Mazdę elektronicznym Rejestrem Przeglądów Okresowych (DSR), w którym historia serwisowania danego pojazdu jest na bieżąco aktualizowana i zawsze dostępna, jako zapis w zabezpieczonej, centralnej bazie danych.

Reklama

DSR działa od 1 lipca 2006 r. i wszystkie samochody Mazdy wydane klientom po tym terminie nie posiadają już tradycyjnych książeczek serwisowych, w których odnotowywano wykonanie przeglądów przedsprzedażnych i okresowych. Po każdej wizycie w serwisie klient otrzymuje wydruk z systemu DSR potwierdzający wykonanie usługi i informujący o terminie kolejnego przeglądu. Co ważne - pełna historia serwisowania samochodu jest zawsze dostępna w każdej autoryzowanej stacji obsługi (w całej Europie) i można ją wydrukować w dowolnym momencie, mając gwarancję poprawności danych. W przypadku zaginięcia wydruków zawsze można otrzymać ich kopię. Nie ma również ryzyka powtórnego wykonania prac serwisowych (np. w przypadku zmiany właściciela pojazdu).

Udokumentowana historia obsługi serwisowej podwyższa wartość samochodu przy odsprzedaży i zapobiega próbom manipulacji jego przebiegiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cofanie licznika

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy