Reklama

Janusz Kulig: cel - Wisła!

Po dwumiesięcznej przerwie, w przyszłym tygodniu rozpoczynają się kolejne eliminacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 49. Rajd Wisły. 7 września na beskidzkich trasach ponownie obejrzymy w akcji załogę rajdowych mistrzów Polski 2000 - Janusza Kuliga i Jarosława Barana z zespołu "Marlboro Ford Mobil 1".

Do końca tegorocznego sezonu pozostały jeszcze 3 eliminacje. Wszystkie zostaną rozegrane na nawierzchniach asfaltowych, a pierwszym rajdem w którym po wakacjach wystartuje duet Kulig-Baran jest właśnie "Wisła". Od czasu ostatniego rajdu "Kormoran" w którym Janusz Kulig zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, rajdowy mistrz Polski w ramach treningu uczestniczył także w kilku eliminacjach mistrzostw Czech i Słowacji. Kulig wygrał rajdy: "Kosice" i "Senica", a w "Barum" - eliminacjach mistrzostw Europy - był drugi. Kierowca "Marlboro Ford Mobil 1" do "Wisły" startuje więc bardzo dobrze przygotowany:

Reklama

Janusz Kulig: - Nie próżnowałem przez wakacje. Na urlopie byłem tylko przez 2 tygodnie, resztę czasu poświęciłem treningom. Starałem się nie stracić żadnej okazji do wyjeżdżenia możliwie maksymalnej liczby kilometrów na odcinkach specjalnych. Jestem gotowy do startu w mistrzostwach Polski. "Wisła" na pewno będzie poważnym wyzwaniem, bo na razie jestem trzeci w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski i żeby myśleć o lepszej pozycji będę musiał walczyć. Na pewno czeka nas ostre ściganie, i to od pierwszego do ostatniego oesu.

Jarosław Baran dodaje: - Wiem, że Janusz bardzo lubi Rajd Wisły. Odpowiada mu jego konfiguracja i bardzo kręte drogi. Szkoda, że rajd jest tym razem nieco krótszy - nie będzie kilku znanych i technicznych oesów. W sumie mamy do pokonania 180 km - nie jest to dużo, ale też niemało - zwłaszcza, że to jeden z ostatnich rajdów sezonu i każdy myśli już o wynikach końcowych.

Załoga "Marlboro Ford Mobil 1" w Rajdzie Wisły wystartuje Fordem Focusem WRC z numerem rejestracyjnym "S14".

Na liście zgłoszeń 49. Rajdu Wisły znalazło się 85 kierowców. Wśród nich krajowa czołówka - oprócz Janusza Kuliga jeszcze 4 samochody WRC, a także 17 załóg w najmocniejszej klasie N4 w grupie N! Trasa rajdu liczy 536.56 km, w tym 18 odcinków specjalnych o długości 188.19 km.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje