Reklama

Jak dojechać do Poznania

W stolicy Wielkopolski - Poznaniu - tak samo, jak we Wrocławiu i Gdańsku, rozegrane zostaną trzy mecze. Jak dojechać do Poznania z poszczególnych polskich "miast gospodarzy"?

Stadion w Poznaniu mieści się przy ulicy Bułgarskiej 17. Taki adres należy więc wpisać w samochodową nawigację GPS. Na szczęście, nawet jeśli nie posiadamy tego typu - ułatwiającego podróże - urządzenia, dojazd do Poznania nie powinien sprawiać większych trudności.

Reklama

Najprostszą drogę do Poznania mają kibice wybierający się do Wielkopolski z Wrocławia. Oba miasta łączy droga krajowa nr 5 - wiodąca przez: Trzebnicę, Rawicz, Leszno i Kościan. Podróż między Wrocławiem a Poznaniem zająć nam może około trzech godzin.

Prostą drogę mają też podróżni jadący do Poznania z wybrzeża. Kierując się od Gdańska wystarczy wjechać na autostradę A1, którą dojedziemy aż do Torunia. Opuszczając to miasto należy kierować się na drogę krajową nr 15 wiodącą przez Inowrocław i Gniezno. Ta trasa doprowadzi nas bezpośrednio do stolicy Wielkopolski. Z Gdańska powinniśmy dojechać do Poznania w około trzy i pół - do czterech godzin.

Niezbyt skomplikowana jest też droga do po Poznania ze stolicy. Wyjeżdżając z Warszawy powinniśmy kierować się drogą E30 (ulicą Połczyńską) na Mory, a następnie zjechać z niej w drogę S8 (kierunek Konotopa). Po kilku kilometrach dotrzemy nią do autostrady A2, która przez: Stryków i Wrześnię doprowadzi nas do samego Poznania. Trasę taką powinniśmy pokonać w czasie krótszym niż 4 godziny.

Pamiętajmy, że od 15 maja, na drogach wiodących do miast gospodarzy ustawione zostały specjalne, oznaczone logiem Euro 2012 znaki informacyjne (tablice z białym tłem), które ułatwiają dotarcie do celu.

W samych miastach warto skorzystać z systemu Park & Ride, który umożliwia pozostawienie samochodu na obrzeżach miasta na wydzielonym parkingu i skorzystanie z komunikacji miejskiej.

Od 1 czerwca działać też będzie całodobowy, obsługiwany w czterech językach (polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim) telefon informacyjny 19111. Dzwoniąc pod ten numer uzyskamy informacje o zalecanej trasie przejazdu, bieżących utrudnieniach na drodze, czy aktualnej sytuacji pogodowej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje