Reklama

INTERIA.PL na wyścigu w Bilbao

Baskijska publiczność oszalała na punkcie Roberta Kubicy - Polak zwyciężył w pierwszym w historii wyścigu World Series by Renault na ulicznym torze Bilbao.

Kubica, zdecydowany lider klasyfikacji mistrzowskiej, wykorzystał wywalczoną w sobotę pierwszą pozycję startową i prowadził od startu do mety. Była to jego druga wygrana w tym sezonie - Polak jest pierwszym kierowcą w WSbR, który wygrał więcej niż jeden wyścig.

Z triumfu Polaka cieszyły się tysiące baskijskich kibiców - siedziba jego zespołu, Epsilon Euskadi, położona jest kilkadziesiąt kilometrów od Bilbao. To miasto jest stolicą okręgu Euskadi (Kraj Basków), który wspiera zespół Kubicy. Na podium reprezentant władz miasta wręczył polskiemu kierowcy tradycyjne nakrycie głowy, zwane "txapeldun". Kiedy Robert włożył je na głowę, baskijską publiczność ogarnęła prawdziwa euforia.

Reklama

Przewaga Roberta Kubicy w klasyfikacji mistrzowskiej wzrosła do 37 punktów. Wśród zespołów liderem jest Epsilon Euskadi, z 28 punktami przewagi.

- Bardzo się cieszę z wygranej w "domowym" wyścigu mojego zespołu - to dla nich szczególny powód do dumy i radości. Dla mnie najważniejsze jest umocnienie się na pozycji lidera mistrzostw oraz fakt, że jako pierwszy kierowca w tej serii wygrałem dwa wyścigi. - powiedział po wyścigu Robert Kubica.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | publiczność | bilbao

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy