Reklama

Inna perspektywa "Dakaru"

1 stycznia w Buenos Aires rozpocznie się w 33. Rajd Dakar. Pierwsza edycja tej imprezy, jeszcze na na trasie z Paryża do Dakaru, odbyła się w 1979 roku.

W 2008 roku rywalizację odwołano z powodu zagrożenia terrorystycznego, a rok później zawodnicy po raz pierwszy ścigali się w Ameryce Południowej.

Trasa pierwszych pięciu etapów przyszłorocznej, 33 już edycji tej pasjonującej imprezy prowadzi na północ Argentyny, a później uczestnicy dojadą do granicy z Peru. Tam czekają ich cztery zupełnie nowe etapy po kopnych piaskach i wysokich wydmach. Te cztery odcinki mogą być najtrudniejsze, nie tylko ze względu na trasę, ale i bardzo wysoką temperaturę (może przekroczyć 40 stopni Celsjusza).

Reklama

Do Chile zawodnicy wjadą nową trasą el Paso de Jama i będą rywalizować na pustyni Atakama, przez którą przejazd będzie bardzo trudny pod względem nawigacji.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch galerii zdjęć Jacka Boneckiego, który w artystyczny sposób pokazuje "dakarowe" klimaty a także zmagania człowieka i jego maszyny z przeciwnościami natury...

Kierowcy, pędzący po drogach i bezdrożach, nie mają czasu i możliwości, by przyglądać się okolicy. Bonecki - operator filmowy, producent telewizyjny, dziennikarz, fotograf - może sobie na taki luksus pozwolić. Owocem jego pasji, do których należą m.in. motoryzacja i podróże są fascynujące fotoreportaże z rajdów terenowych.

Imprez oglądanych z innej niż zazwyczaj perspektywy...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: impreza | perspektywy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje