Reklama

ING Renault F1 Roadshow w Warszawie

Święto Formuły 1 będzie trwało w Warszawie w dniach 2-3 czerwca.

Na cały wyścigowy weekend Most Świętokrzyski i Wybrzeże Kościuszkowskie zamienią się w uliczny tor Formuły 1, po którym w niedzielę, 3 czerwca, będzie pędził mistrzowski bolid Renault, prowadzony przez jednego z głównych kierowców zespołu. Przejazd bolidu będzie poprzedzała widowiskowa parada samochodów rajdowych, osobowych, a atmosferę porównywalną do tych, jakie panują na wyścigach Formuły 1, zagwarantują także dodatkowe atrakcje dostępne w miasteczku F1, które powstanie na tyłach Biblioteki Uniwersyteckiej. Dla zgromadzonych przy trasie kibiców bolid i gwiazdy F1 będą na wyciągnięcie ręki.

Reklama

Idea Projektu ING Renault F1 Roadshow

Renault Formuła 1 Roadshow to realizowany od kilku lat na świecie cykl wydarzeń, który polega na organizacji niezwykle efektownych i emocjonujących przejazdów bolidu Formuły F1 ulicami miast.

Idea "Formuła 1 bliżej ludzi" przyświecała organizacji Roadshow od samego początku. Od czasu pierwszego ulicznego pokazu, F1 obejrzało na żywo już ponad 1, 5 miliona ludzi w 9 miastach na świecie. Pierwsza impreza z cyklu odbyła się w 2003 roku w Madrycie, kolejne miały miejsce m.in. w Istambule, Tokio, Rzymie Sewilli, Lyonie i dwukrotnie w Moskwie. Za każdym razem kierowców F1 witały tłumy fanów - w Sewilli uliczny wyścig obejrzało aż 250 000 ludzi, na ulicach Lyonu zgromadziło się 200 000 widzów, a na premierowym pokazie w Madrycie było ponad 100 000 kibiców.

W tym roku zaplanowano organizacje zaledwie sześciu pokazów na świecie. Jeden z nich odbędzie się w Polsce, która znajdzie się tym samym w elitarnym gronie pięciu państw obok Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Holandii, RPA, Meksyku i Korei Południowej.

Trasa Przejazdu

Trasa przejazdu bolidu Formuły 1 spełnia wszystkie niezwykle restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa i wymogi techniczne. Dzięki temu cały pokaz uliczny jest w pełni bezpieczny dla publiczności.

Przejazd bolidu F1 odbędzie się Wybrzeżem Kościuszkowskim i Mostem Świętokrzyskim. Długość tego ulicznego toru wynosi 1300 metrów.

Program ramowy

Sobota, 2 czerwca 2007

12:00 Otwarcie miasteczka F1

12:00-18:00 Atrakcje w miasteczku F1

14:00-16:00 Konkursy z nagrodami w miasteczku F1

Niedziela, 3 czerwca 2007

10:00 Otwarcie miasteczka F1

10:00-16:00 Atrakcje w miasteczku F1

10:00-13:30 Atrakcje i konkursy z nagrodami w miasteczku F1

13:30-15:30 Parada i pokaz bolidu Formuły 1

16:30 Zamknięcie miasteczka F1

Miasteczko F1

W parku na tyłach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego zostanie wybudowane miasteczko Formuły 1, które będzie miejscem licznych atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci: m. in.

- kino prezentujące historię tego sportu

- symulatory Playstation

- pokazy specjalne związane z Formułą 1

- konkursy

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy