Reklama

Hołowczyc na dachu!

Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin mieli wypadek podczas trzynastego etapu rajdu Dakar 2007.

Na dziesięć kilometrów przed CP1 (Control Point), tj na 140. kilometrze odcinka specjalnego samochód polsko-belgijskiego duetu rolował na szlaku.

Reklama

Lekarz, który helikopterem pojawił się na miejscu wypadku, nie stwierdził żadnych poważnych obrażeń u zawodników. Krzysztof Hołowczyc doznał stłuczenia klatki piersiowej i najprawdopodobniej pęknięcia żeber. Helikopter przywiózł już polskiego kierowcę do punktu medycznego rajdu w Tambakunda, gdzie Hołowczyc zostanie poddany dalszym badaniom.

Polski kierowca o własnych siłach wysiadł z helikoptera i pieszo udał się do punktu medycznego.

- W opisie trasy była tylko jedna dziura, a w praktyce były trzy. Przez jedną przejechaliśmy, a na drugiej rolowaliśmy przez przód - powiedział Hołowczyc.

Dzień wcześniej, na 12. odcinku specjalnym Krzysztof Hołowczyc zajmując 7. miejsce wyrównał najlepsze swoje i jednocześnie polskie osiągnięcie wśród samochodów na odcinku specjalnym Dakaru ustanowione kilka dni wcześniej na etapie do Ataru. Hołowczyc i Jean-Marc Fortin (Nissan Navara) awansowali dzięki temu na 33. pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu.

Przypomnijmy, że polsko-belgijskiej załogi nie omijały awarie techniczne. Jeszcze w Portugalii w drodze na prom do Afryki pojawił się poważny wyciek z silnika. Następnie w Navarze na olbrzymim kamieniu urwał się tylny most. Awarie udało się usunąć i mimo dużych strat czasowych załoga nie wycofała się z rajdu.

***

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor są już mecie dzisiejszego etapu na biwaku w Tambakunda.

Poważny wypadek miał dzisiaj również Marc Coma, dotychczasowy lider wśród motocyklistów.

Oprócz Dąbrowskiego i Czachora w rajdzie uczesniczy jeszcze jednak polska załoga - Gryszczuk/Kazberuk jadąca Land Roverem Evo Dakar.

Serwis specjalny Dakar 2007.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dachy | jean | wypadek | Dakar | Jean Marc | hołowczyc | Krzysztof Hołowczyc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje