Reklama

Gronholm najszybszy

Marcus Gronholm prowadzi po pierwszym etapie Rajdu Cypru, który jest szóstą rundą RSMŚ. Na ostatnim oesie długości nieco ponad 30 kilometrów Fin zajął drugie miejsce i odparł atak Richarda Burnsa. Brytyjczyk w klasyfikacji rajdu traci do obrońcy tytułu niecałe 6 sekund co wróży na jutro zaciętą walkę. Trzecie miejsce zajmuje Francois Delecour, który wygrał ostatni odcinek i zepchnął Colina McRae na czwarte miejsce. Być może jest to zagrywka taktyczna ekipy Forda, która chce, aby jutro ?przecierakiem? był Delecour.

Po odpadnięciu Makinena dobre 5 miejsce zajmuje Freddy Loix. Belg traci już jednak sporo do czołowej czwórki. Rewelacja początku rajdu Kenneth Eriksson na szóstym oesie miał problemy z turbiną, stracił dużo czasu, spadł na ósme miejsce i przestał się liczyć w walce o zwycięstwo. Ostatnie punktowane miejsce zajmuje Carlos Sainz.

Z rajdu wycofał się Gilles Panizzi, który do tej pory dość dobrze radził sobie na nietypowej dla siebie nawierzchni. Francuz przebił w swoim Peugeocie wszystkie opony. Na krótko poza drogą wylądował Delecour, problemy techniczne ma Alister McRae.

Reklama

Czwarty odcinek rajdu o długości nieco ponad 19 kilometrów okazał się pechowy dla lidera klasyfikacji mistrzostw Tommiego Makinena. Fin niedługo po starcie wypadł z drogi, uszkodził samochód i nie zdołał powrócić na trasę. Sytacja ta jest korzystna z pewnością dla kierowców będących w klasyfikacji mistrzostw tuż za Makinenem. Nie jedzie również Petter Solberg (awaria silnika).

Na Cyprze jest bardzo wysoka temperatura - powiedział Jacek Bartoś delegat FIA na Rajdzie Cypru . Na trasie po przejeździe każdej załogi przez długi czas unosi się pył. Cypryjskie drogi są bardzo zanieczyszczone i dużo lepsze czasy notują zawodnicy startujący w dalszej kolejności na trasie stąd m.in. dobra postawa Erikssona. Już teraz jesteśmy świadkami sytuacji podobnej do tej jak ma miejsce na Rajdzie Australii. Niektórzy kierowcy na piątym odcinku zwalniali nieco, tak aby jutro nie jechać na trasie na początku stawki. Myślę, że ostatnia dzisiejsza próba może być oesem cudów i wygra ją ktoś jadący na dalszej pozycji. (Autoklub PL)

1 Gronholm (peugeot 206 WRC) 2:00:23.2

2 Burns (subaru impreza WRC) +5.7

3 Delecour (ford focus WRC) +11.4

4. C.McRae (ford focus WRC) +14.7

5 Loix (mitsubishi lancer) +1:12.1

6 Sainz (ford focus WRC) +1:25.7

7. Auriol (peugeot 206 WRC) +1:52.0

8 Eriksson (hyundai accent WRC) +2:36.8

9 Arai (subaru impreza WRC) +2:59.4

10 Schwarz (skoda octavia WRC) +4:00.6

11 Hagstrom Toyota Corolla +4:26.6

12 Thiry (skoda octavia WRC) +4:47.6

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odcinek | Ford | wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy