Reklama

Gdzie kupić opony?

Oczywiście można pojechać do warsztatu i zdać się na fachowca. Tyle tylko, że wówczas otrzymamy te opony, na których warsztat ma największą prowizję...

Świadomy kierowca oponę wybiera samodzielnie. Gdy znamy już jej rozmiar pozostaje wybór producenta. Nie jest to łatwa sprawa. Oferta opon na rynkach jest duża i przeciętny człowiek może mieć duży problem z ustaleniem, która opona będzie najlepsza.

Z pomocą może przyjść internet. W sieci nie brakuje serwisów, w których internauci dzielą się swoimi wrażenia z eksploatacji. Tyle tylko, że każdy oczekuje od opony czego innego. Jeden - małych oporów toczenia, czyli zmniejszenia zużycia paliwa, drugi - odporności na ścieranie, trzeci - przyczepności na śniegu, a czwarty - niskiej poziomu hałasu.

Reklama

Wszystkim dogodzić nie można, zwykle np. jest tak, że opona o świetnej przyczepności charakteryzuje się mniejszą trwałością (czyt: bieżnik znika szybciej). A więc opona odpowiadająca jednym, może być krytykowana przez drugich. Tym niemniej, pewne zdanie na podstawie tych opinii można już sobie wyrobić.

Warto sięgnąć również po testy publikowane w prasie. Niestety, w Polsce brak fachowych porównań, ale możemy natrafić na przedruki profesjonalnych testów przeprowadzonych np. niemiecki ADAC. Z takich opracowań dowiemy się, np. które opony dobrze radzą sobie z hamowaniem na śniegu, z prowadzeniem w zakręcie, czy też najlepiej spisują się na mokrym asfalcie.

Gdy już trudny wybór producenta mamy za sobą pozostaje opony kupić. Gdzie? Można oczywiście udać się do najbliższego wulkanizatora, jednak na pewno taniej będzie kupić opony w którymś ze sklepów internetowych. Zazwyczaj kupując komplet możemy liczyć, że sklep weźmie na siebie koszty przesyłki. Zdarza się, że i montaż w wybranych warsztatach będzie w cenie.

Dodajmy, że opony kupione np. w sklepie opony.interia.pl objęte są standardową gwarancją producenta.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opona | opony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje