Reklama

Formuła 3: Rosberg wygrał, Kubica nie ukończył

W pierwszym wyścigu piątej rundy Europejskiej Formuły 3 rozgrywanej na torze Le Mans pierwsze zwycięstwo w tym sezonie uzyskał Nico Rosberg. Jako drugi na metę dojechał Christian Klien, a trzeci Ryan Briscoe. Polak Robert Kubica nie ukończył wyścigu, wycofując się na dwa okrążenia przed jego zakończeniem.

Po starcie z czwartej pozycji Robert Kubica spadl na siódme miejsce. Chwilę później Polak zyskał jedną lokatę awansując na szóste miejsce. Mając widoczne kłopoty z bolidem Robert Kubica systematycznie zaczął tracić kolejne pozycje. Na drugim okrążeniu spadł na dziesiątą pozycję, a chwilę później na jedenastą i tak aż do piętnastej. Na dwa okrążenia przed metą Robert Kubica zjechał do boksu. Powodem wycofania się z wyścigu była rosnąca temperatura oleju w bolidzie.

Reklama

Widoczny był brak doświadczenia zespołu na tym torze (nigdy wcześniej Prema nie brała udziału w wyscigach na torze Le Mans), a testy, które odbyły się przed wyścigiem okazały się niewystarczające.

Tor Le Mans sprawia dość duże kłopoty, jeśli chodzi o ustawienie bolidu. Przed wszystkim znajdują się na nim zakręty o skrajnie różnej charakterystyce, co sprawia, że w ustawieniach należy osiągnąć trudny kompromis. Na torze występują też trzy różne rodzaje nawierzchni, co jest efektem przeprowadzanych tu modernizacji toru, a dodatkowo utrudniło zadanie znalezienia właściwego set up. Zespół nie zdołał znaleźć idealnego balansu bolidu i w tej sytuacji Robert Kubica miał wyraźne problemy z utrzymaniem samochodu na odpowiednim torze jazdy

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nico Rosberg | le mans | rosberg | Robert Kubica | robert | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje