Reklama

Flavio Briatore: Kubica jest jak czołg!

Stan zdrowia Roberta Kubicy poprawia się - wynika z informacji, przekazanych przez lekarzy w poniedziałek wieczorem w szpitalu w Pietra Ligure, gdzie kierowca Formuły 1 przebywa na oddziale reanimacji po skomplikowanej operacji.

Według wiadomości ogłoszonych przez ordynatora oddziału Giorgio Barabino, wszystkie parametry medyczne są dobre. Konieczne operacje będą przeprowadzone być może już w przyszłym tygodniu. Na oddziale reanimacji kierowca pozostanie prawdopodobnie dwie-trzy doby. Proces powrotu do zdrowia lekarz określił jako "regularny".

Włoskie media podkreślają, że te wieczorne informacje oznaczają, że największe obawy już minęły, zwłaszcza w obliczu ujawnionych w poniedziałek faktów, że kiedy przywieziono Polaka do szpitala, był on niemal wykrwawiony.

Reklama

Kubica porusza palcami prawej dłoni, zmiażdżonej w wypadku. W dalszym ciągu jednak ekipa, opiekująca się kierowcą, wstrzymuje się ze stawianiem dalszych prognoz.

Mimo to powraca nadzieja, że będzie można zobaczyć Kubicę za kierownicą bolidu Formuły 1 - zauważyła włoska agencja prasowa ANSA.

Niezwykłym wręcz optymistą okazał się były menedżer teamu Renault Flavio Briatore, który odwiedził Polaka w szpitalu. "On jest jak czołg, wkrótce wróci na tor. Według mnie nastąpi to za pięć miesięcy" - stwierdził.

Kubica doznał poważnych obrażeń w wypadku na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora w Ligurii. Prowadzona przez niego Skoda Fabia S2000 wpadła w poślizg i z dużą prędkością, przełamując barierkę, uderzyła w mur otaczający kościół.

AFP
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje