Reklama

Dzisiaj o 8.35 startuje "Kormoran"

Dzisiaj o godzinie 8.35 rozpoczyna się zorganizowany już po raz 27 Rajd Kormorana. Wczorajszy prolog, który nie był wliczany do klasyfikacji wygrał Janusz Kulig i Jarosław Baran, jadący fordem focusem WRC. Drugie miejsce zajęli Leszek Kuzaj, Andrzej Górski na toyocie corolli WRC osiągając rezultat 1.13,3, trzecie - Tomasz Kuchar, Maciej Szczepaniak również na toyocie corolii WRC - 1.13,8. Dalsze miejsce zajął Krzysztof Hołowczyc, który podczas prologu skupił się na widowiskowej jeździe za co dostał oklaski 10- tysięcznej widowni. Lista zgłoszeń i harmonogram rajdu. Tutaj możesz zobaczyć galerię Rajdu Krakowskiego i Rajdu Polski

Dzisiaj o godzinie 8.35 rozpoczyna się zorganizowany już po raz 27 Rajd Kormorana. Wczorajszy prolog, który nie był wliczany do klasyfikacji wygrał Janusz Kulig i Jarosław Baran, jadący fordem focusem WRC. Drugie miejsce zajęli Leszek Kuzaj, Andrzej Górski na toyocie corolli WRC osiągając rezultat 1.13,3, trzecie - Tomasz Kuchar, Maciej Szczepaniak również na toyocie corolii WRC - 1.13,8. Dalsze miejsce zajął Krzysztof Hołowczyc, który podczas prologu skupił się na widowiskowej jeździe za co dostał oklaski 10- tysięcznej widowni.

Podczas prologu na stadionie doszło do dwóch niegroźnych kolizji. W jednej z nich uczestniczył Paweł Przybylski, który nie wyrobił się wychodząc z zakrętu i uderzył prawym bokiem samochodu w okalające tor opony.

Reklama

Czołowi polscy kierowcy rajdowi apelują do kibiców o przestrzeganie bezpieczeństwa. To jest jeden z najbardziej widowiskowych rajdów w Polsce. Biegnie po drogach szutrowych. Mam nadzieję, że będzie bezpiecznie na trasie a my dostarczymy kibicom nie lada emocji - powiedział na starcie Janusz Kulig.

Z kolei Leszek Kuzaj poprosił o jak największe zachowanie bezpieczeństwa. Bawcie się bezpiecznie, a my dostarczymy wam emocji - powiedział Kuzaj.

Na liście startowej "Kormorana" znalazło się aż 6 samochodów WRC i 15 N-grupowych w najmocniejszej klasie N4.

Dzisiaj rusza pierwszy dzień rajdu - 8 odcinków specjalnych, o łącznej długości. 141.76 km. Start pierwszego oesu "Gady-Radostowo", o 8.35. Metę pierwszego etapu zaplanowano na godzinę 19.50.

Lista zgłoszeń

Harmonogram rajdu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje