Dakar 2014. Etap VII. Carlos Sainz po raz 27! Polacy nieźle. Najszybszy Hołek

Kolejne, już 27. w karierze zwycięstwo wywalczył dziś Carlos Sainz podczas siódmego etapu Dakaru.

Jadący buggy, dwukrotny Mistrz Świata WRC na 533 kilometrowej trasie wypracował o 4'24 wyprzedził Nassera al-Attiyah i o 7'04 Stephane Peterhansela (obaj Mini). Najszybszy z Polaków był Krzysztof Hołowczyc (Mini), który zajął piąte miejsce ze strata do zwycięzcy 10'51. Znowu bardzo dobrze pojechał również jadący Mini Martin Kaczmarski (12 miejsce ze stratą 27.40).

Toyoty Hilux Marka Dąbrowskiego i Adama Małysza na mecie pojawiły się kolejno na 21 (starta 40'04) i na 25 miejscu (strata 42'29) po zwycięzcy.

Motocyklista Kuba Przygoński zajął piątą pozycję i zachował siódmą lokatę w klasyfikacji generalnej rajdu.