Reklama

Czy wyniki są chronione?

Trwa Rajd Wawelski. Ważne wydarzenie w sporcie motorowym w naszym kraju. To właśnie podczas tej imprezy rozstrzygną się losy tytułów rajdowych mistrzów Polski w najważniejszych klasyfikacjach. Nie ma się więc czemu dziwić, że rajd cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wzbudza duże emocje. I to nie tylko startujących kierowców.

Do tej pory z polskich rajdów wyniki on-line podawały dwie witryny.

Tym razem jedna z ich oświadczyła, że na podstawie stosownej umowy z organizatorem, wyłączne prawa do transmisji wyników na żywo poprzez Internet i WAP, z Rajdu Wawelskiego należą do niej. Poinformowała także, że publikowanie wyników, ich kopiowanie i powielanie jest zabronione. Według tejże witryny prawa te, chronione są ustawą o prawie autorskim.

Co na to druga witryna? Otóż... tradycyjnie zaprasza na relację na żywo, bowiem stanowisko konkurencji wydało się im... kontrowersyjne. "Dlaczego ktoś może nam zabronić informować o tym, co się dzieje podczas zawodów"? - pytali publicznie. I postanowili zapytać fachowców - prawników, którzy rozwiali wszelkie. Nikt nie ma prawa ograniczać podawania wyników.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z prologu Rajdu Wawelskiego.

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne