Reklama

Czego się boisz na drodze?

Badanie przeprowadzone w Europie ujawnia, że Europejczycy bardziej obawiają się przebicia opony (73%) niż tego, że w trakcie podróży zabraknie im paliwa (49%).

Można to tłumaczyć faktem, że aż 64% kierowców ma za sobą doświadczenia z przebitą oponą. Badanie przeprowadzono telefonicznie na 9.252 kierowcach w wieku od 18 do 74 lat, w 16 krajach Europy, w tym także w Polsce.

Reklama

Z innego badania, przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii przez automobilklub RAC wynika, że niemal połowa angielskich właścicieli samochodów najbardziej obawia się kierowców, którzy nie zachowują bezpiecznego odstępu.

Co piąty ankietowany boi się wyprzedzania przez drogie, dobre i szybkie samochody. Niewiele mniejszy lęk wzbudzają kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość.

Anglicy boją się również zatrzymania przez policję z powodu nadmiernej prędkości i... wjeżdżania oraz zjeżdżania z autostrady.

A jak wygląda sytuacja w Polsce? W naszej ankiercie na temat strachu na drodze wzięło udział niemal pięćdziesiąt tysięcy osób. Najwięcej z nich (28 procent) boi się pijanych kierowców. Na drugim miejscu znalazł się zły stan dróg, a na trzecim - drogowi piraci. Cóż, niestety tak właśnie wyglądają polskie drogi. Są dziurawe i pełno na nich pijanych kierowców i piratów...

A Ty czego się najbardziej boisz prowadząc samochód? Dziur? Policji? Innych kierowców? A może niczego?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: boja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje