Reklama

Cysterna w autobus. 2 osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły, a szesnaście zostało rannych w zderzeniu autobusu z cysterną, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek we Wrocławiu.

Jak powiedział Wojciech Wybraniec z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, do zderzenia autobusu z cysterną doszło na ulicy Karkonoskiej, przy wylocie z miasta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że cysterna z niewyjaśnionych jeszcze powodów zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z nadjeżdżającym autokarem relacji Jelenia Góra - Warszawa. W wyniku zderzenia oba pojazdy się zapaliły.

Dyżurny z wrocławskiej Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej dodał, że w spalonym autobusie znaleziono dwa ciała, a 16 osób, w tym kierowca cysterny, zostało przewiezionych do szpitala. "Cysterna nie przewoziła żadnych niebezpiecznych materiałów. Pożar został już ugaszony" - powiedział strażak.

Reklama

Ofiarami zderzenia są najprawdopodobniej kierowca autobusu i jeden z pasażerów.

Jak powiedział dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zniszczone pojazdy zostały już usunięte, a ruch odbywa się normalnie w obu kierunkach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje