Reklama

Co się ma zmienić w systemie punktów karnych?

- Kierowca, który notorycznie łamie prawo, straci uprawnienia na wszystkie kategorie. Jeśli odzyska prawo jazdy, będzie miał nową datę nabycia uprawnień. Straci więc wszystkie zniżki. - Kierowcy nie będą mogli zmniejszyć liczby punktów karnych na specjalnych kursach prowadzonych przez wojewódzkie ośrodki szkolenia kierowców. Kierowca będzie mógł tylko raz dojść do 24 punktów, po czym będzie kierowany na kurs reedukacyjny. Punkty zostaną wyzerowane, ale tylko raz. Jeśli w ciągu następnych 5 lat co roku przekroczy 24 punkty karne, to uprawnienie do kierowania pojazdami nie jest mu cofane, lecz całkowicie odebrane. - Kierowca, który straci uprawnienia, będzie musiał od początku zacząć kurs i zaliczyć wszystkie egzaminy. Straci też nie jedną kategorię, ale wszystkie kategorie, które dotychczas osiągnął. - Kiedy będzie mu wydane nowe prawo jazdy, każdy kierowca staje się na nowo "nowicjuszem" (nawet kierowca z 15-letnim stażem), traci więc wszystkie zniżki przy ubezpieczeniu.

- Kierowca, który notorycznie łamie prawo, straci uprawnienia na wszystkie kategorie. Jeśli odzyska prawo jazdy, będzie miał nową datę nabycia uprawnień. Straci więc wszystkie zniżki.
- Kierowcy nie będą mogli zmniejszyć liczby punktów karnych na specjalnych kursach prowadzonych przez wojewódzkie ośrodki szkolenia kierowców. Kierowca będzie mógł tylko raz dojść do 24 punktów, po czym będzie kierowany na kurs reedukacyjny. Punkty zostaną wyzerowane, ale tylko raz. Jeśli w ciągu następnych 5 lat co roku przekroczy 24 punkty karne, to uprawnienie do kierowania pojazdami nie jest mu cofane, lecz całkowicie odebrane.
- Kierowca, który straci uprawnienia, będzie musiał od początku zacząć kurs i zaliczyć wszystkie egzaminy. Straci też nie jedną kategorię, ale wszystkie kategorie, które dotychczas osiągnął.
- Kiedy będzie mu wydane nowe prawo jazdy, każdy kierowca staje się na nowo "nowicjuszem" (nawet kierowca z 15-letnim stażem), traci więc wszystkie zniżki przy ubezpieczeniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy