Chwalimy policję!

Rzadko nam się to zdarza, ale tym razem z całą stanowczością pragniemy pochwalić polską policję.

A dokładniej komendę miejską w Skarżysko-Kamiennej, która wbrew niechlubnej praktyce naszych stróżów prawa przyznała się do błędu.

Oczywiście nie obyło się bez pewnych zgrzytów. Po opublikowaniu przysłanych nam czytelnika zdjęć radiowozu zaparkowanego na miejscu dla niepełnosprawnych wysłaliśmy do KMP w Skarżysko-Kamiennej pismo z prośbą o wyjaśnienie. W odpowiedzi otrzymaliśmy bardzo dziwny telefon, w którym płaczliwym głosem pewien policjant atakował nasze publikacje. Że nie znamy realiów pracy, topografi ulicy, że podważamy zaufanie do Policji...

Reklama

Po owej rozmowie byliśmy niemal pewni, że w niedługim czasie otrzymamy kolejny opatrzony pieczątkami policji dokument, który uzupełni naszą pokaźną kolekcję korespondencji z rzecznikami prasowymi. Ci ostatni przekonują nas zazwyczaj, że parkowanie radiowozów na miejscach dla niepełnosprawnych to nic złego. Myliliśmy się.

Do naszej redakcji dotarło pismo, w którym policjanci stwierdzili, że radiowóz faktycznie zaparkowany był nieprawidłowo. Co więcej, w wyniku prowadzonego w tej sprawie postępowania wobec kierującego pojazdem zostały wyciągnięte konsekwencje zgodnie z uregulowaniami kodeksu wykroczeń.

Przykro nam, że jeden z policjantów ukarany został mandatem (lub pouczeniem) cieszy nas jednak fakt, że nasza walka z patologiami prowadzona również w imieniu osób niepełnosprawnych przynosi rezultaty.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy