Reklama

Chłosta dla pijanego kierowcy

Obywatel Zjednoczonych Emiratów Arabskich został skazany na karę chłosty - 80 batów - oraz grzywnę wysokości 7 tys. dol. za jazdę po pijanemu.

Obywatel Zjednoczonych Emiratów Arabskich został skazany na  karę chłosty - 80 batów - oraz grzywnę wysokości 7 tys. dol. za jazdę po pijanemu.

Mężczyzna zidentyfikowany jedynie przez inicjały KHS doprowadził do zderzenia z innym samochodem pod koniec maja w Abu Zabi. Ponieważ udowodniono, że jechał po pijanemu, został skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, za posiadanie alkoholu i jego konsumpcję, obrazę "przyzwoitości publicznej" i ignorowanie przepisów ruchu drogowego.

W Emiratach Arabskich na spożycie alkoholu zezwala się oficjalnie jedynie osobom, które nie są muzułmanami, ale faktycznie każdy może zafundować sobie drinki w hotelach lub licencjonowanych klubach. Jednak przestrzegana jest rygorystycznie zasada zerowej tolerancji dla osób prowadzących samochody po wpływem alkoholu.

Reklama

Karę chłosty przewiduje szariat, czyli prawo obowiązujące muzułmanów wyznania sunnickiego i szyickiego, które stanowi podstawię wielu przepisów obowiązujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kierowcy | chłosta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy