Reklama

Burns w Peugeocie!

Peugeot zakończył proces kompletowania najsilniejszego zespołu w mistrzostwach świata, podpisując kontrakt z ubiegłorocznym wicemistrzem Richardem Burnsem. Przez najbliższe dwa lata w barwach francuskiej ekipy występować będą obok Brytyjczyka: Marcus Gronholm oraz Gilles Panizzi i Harri Rovanpera. Burns i Gronholm wystartują we wszystkich czternastu rundach, Rovanpera i Panizzi będą jeździć na zmianę, w zależności od nawierzchni, na której rozgrywany będzie dany rajd.

Rovanpera, w asfaltowych imprezach obsadzonych przez Panizziego, będzie jednak pojawiał się za kierownicą Peugeotów 206 dostarczanych min. przez włoskie Grifone. Panizzi odwrotnie!

Reklama

Oświadczenie Peugeota ostatecznie kończy wielomiesięczne spekulacje na temat przyszłości Burnsa. Sam zainteresowany nie kryje zadowolenia ze swojego nowego, dwuletniego kontraktu.

Chcę być w zespole dającym mi największą z możliwych szansę na walkę o mistrzostwo świata - podsumował krótko Burns, który mimo wielu wspólnych sukcesów, kończy tym samym trzyletnią współpracę z Subaru.

autoklub.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mistrzostwo świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje