Reklama

Brawo policja. Rekord. 119 pkt

No i doczekaliśmy się. Policja pobiła swój własny rekord. Wlepiła rekordową ilość punktów karnych. Dokładnie 119! Tak dzielnie spisali się policjanci z Zielonej Góry. Jak do tego doszło?

Wczoraj na Al. Zjednoczenia w Zielonej Górze patrol ruchu drogowego chciał zatrzymać do kontroli kierującego porsche cayenne, który przekroczył dozwoloną prędkość. Ale kierowca z bardzo dużą prędkością, przekraczającą 200 km/h zaczął uciekać. Przy okazji wymuszał pierwszeństwo przejazdu, zmuszał innych kierujących do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze. A policjanci skrupulatnie liczyli mu wykroczenia. W sumie nazbierało się ich 12. I 2 przestępstwa.

Reklama

W podzielonogórskiej Raculi kierowca zatrzymał swoje porsche i zaczął uciekać tym razem na piechotę. Policjanci byli jednak szybsi. Po zatrzymaniu był tak agresywny, że założono mu kajdanki.

Kierowcą okazał się 43-letni mężczyzna. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego prawie 0,4 promila. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

W sumie ów jegomość otrzymał nie tylko 119 punktów karnych. Odpowie także za znieważenie policjantów i spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. O wysokości grzywny zadecyduje sąd.

INTERIA.PL/Policja.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja | rekord

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje