Reklama

A jak jeździ się w twoim mieście?

Wrocław, Poznań i Warszawa to miasta o najbardziej zakorkowanych centrach, wynika z analizy Korkowo.pl - serwisu informującego na bieżąco o korkach na polskich drogach.

Średnia prędkość w godzinach szczytu nie przekracza tam 19 km/h. Nieco lepiej jest na trasach wjazdowych. Najszybciej w centrum jeździ się w Krakowie.

Reklama

Specjaliści przeanalizowali informacje o prędkościach kilku tysięcy pojazdów, które poruszały się po ulicach 10 miast. Najgorzej wygląda sytuacja w Poznaniu. W promieniu do dwóch kilometrów od ścisłego centrum średnia prędkość w porannych godzinach szczytu, nie przekracza tu 18 km/h. Niewiele szybciej można przejechać przez centrum Wrocławia, Rzeszowa czy Warszawy - średnie prędkości z jakimi poruszają się kierowcy zarówno rano, jak i popołudniu oscylują w granicach 17-19 km/h.

Nieco lepiej jeździ się kierowcom w Bydgoszczy i Gdańsku - prędkościomierze w godzinach 06:00-09:00 wskazują średnio 22 km/h. Podobna sytuacja panuje w Białymstoku i Łodzi. Tu kierowcy jeżdżą po centrum ze średnią prędkością 23-24 km/h. Najlepiej na tle polskich aglomeracji wypada Kraków - w szczytach komunikacyjnych ścisłe centrum pokonuje się średnio 29 km/h.

Dalej od centrum

Analizując prędkości z jakimi można dojechać do centrum w promieniu 2-5 km najlepiej znów wygląda Kraków. Nieco gorzej dojeżdża się do śródmieścia Bydgoszczy - średnio 28 km/h. Prawie identyczna sytuacja panuje na ulicach Gdańska, Łodzi i Rzeszowa - miasta te ze średnią prędkością oscylującą w granicach 26-27km/h znalazły się w środku stawki. Najsłabiej kolejny raz wypada Warszawa i Wrocław - średnie prędkości w godzinach szczytu oscylują w granicach 23-24 km/h.

Na następnych stronach przeczytasz szczegółową analizę ruchu w Krakowie, Białmystoku, Szczecinie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie, Poznaniu i Bygoszczy

Dowiedz się więcej na temat: ANALIZY

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy