Reklama

90 dni remontu "zakopianki"

Zbliża się zima, a co za tym idzie wyjazdy na narty m.in. w Tarty. Czas więc na rozpoczęcie remontu "zakopianki", a konkretnie...

Od poniedziałku drogowcy rozpoczną naprawę uszkodzonego wiaduktu na popularnej "zakopiance" w Głogoczowie pod Krakowem. Spowoduje to utrudnienia w ruchu na tym odcinku, które potrwają przez trzy miesiące.

Reklama

Rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Magdalena Chacaga poinformowała, że pod wiaduktem zamknięta będzie prawa jezdnia "zakopianki" (kierunek do Zakopanego). Ruch będzie się odbywał górą po łącznicach węzła.

Z kolei jadący od strony Bielska-Białej do Krakowa będą korzystać z objazdu: łącznicą Bielsko Biała-Zakopane, a następnie przełączką na jezdnię Zakopane-Kraków. Na tych odcinkach będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Drogowcy zapowiadają, że część utrudnień zniknie przed Bożym Narodzeniem, a pozostałe za trzy miesiące.

Niedawno wyremontowany wiadukt nad "zakopianką" musi być naprawiany, bo uszkodziła go ciężarówka przewożąca koparkę, która zaklinowała się pod obiektem. Koszty naprawy oszacowane na 500 tys. zł zostaną pokryte z ubezpieczenia kierowcy samochodu ciężarowego.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: drogowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje