61 godzin straty Wojciechowskiej!

Belg Gregoire de Mevius, jadący nissanem, wygrał 15. etap Rajdu Dakar, którego trasa z odcinkiem specjalnym o długości 165 km prowadziła z Kiffy do Dakaru. Wśród motocyklistów zwyciężył Portugalczyk Bernardo Villar (KTM).Bardzo dobrze trasę sobotniego etapu przejechali dwaj polscy motocykliści. 13. miejsce zajął Marek Dąbrowski, a na 17. pozycji uplasował się Jacek Czachor. Polacy w klasyfikacji generalnej zamykają drugą i otwierają trzecią dziesiątkę. Czachor jest 20. a Dąbrowski 21. Jedyna polska załoga samochodowa, w której toyotą jedzie Martyna Wojciechowska z Jarosławem Kazberukiem, na mecie 15. etapu zajęła 38. miejsce ze stratą 1:21.29 do zwycięzców. W klasyfikacji generalnej są w czwartej dziesiątce - zajmują 39. pozycję, tracąc do liderów 61:48.09.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie nastąpiły znaczące zmiany. Wśród kierowców prowadzi Japończyk Hiroshi Masuoka, który w sobotę zajął drugie miejsce i przed ostatnim etapem jest na prowadzeniu z przewagą 22 minut nad triumfatorką ubiegłorocznego Rajdu Niemką Juttą Kleinschmidt.

Wśród motocyklistów Włoch Fabrizio Meoni, który na trasie przedostatniego etapu uplasował się na piątym miejscu, prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą ponad 47 minut nad Alfie Coxem z RPA.