Tuning Lexusa LC - cztery ciekawe projekty

Motoryzacyjny świat jest zgodny - Lexus LC to jedno z najlepiej wyglądających sportowych coupé dostępnych na rynku. Potwierdzają to zresztą liczne nagrody za stylistykę. Ale wszyscy, którym to nie wystarczy mogą sięgnąć po części tuningowe wielu producentów. Przedstawiamy cztery Lexusy LC, które poddano takim modyfikacjom.

Na początku był Artisan Spirits

Projekt Artisan Spirits nie bez powodu znalazł się na początku, bo to właśnie ten producent jako pierwszy w historii stworzył pakiet tuningowy dla Lexusa LC. I zdobył on naprawdę dużą popularność wśród tunerów. Ale Artisan Spirits poszło dalej i na 20. rocznicę założenia firmy stworzyło coupé Lexusa w wersji Black Label GT. W efekcie powstał drogowy samochód o urodzie rasowego auta wyścigowego. Pakiet tuningowy występuje w dwóch odmianach - wykonanej z włókna szklanego i karbonu. Ale prawdziwą wisienką na tym prawie 500-konnym torcie jest ogromne tylne skrzydło z włókna węglowego, opracowane razem z firmą Voltex Racing.

Reklama

Na złotych kołach Strasse Wheels

Amerykańska firma Strasse Wheels z siedzibą na Florydzie przygotowała dla Lexusa LC potężne, 22-calowe felgi Strasse Wheels z kutego aluminium. Wąskie ramiona obręczy pomalowano satynowym, brązowym lakierem, z którym kontrastuje krawędź felgi w błyszczącym, jasnobrązowym, niemal złotym kolorze.

Obręcze są większe niż w seryjnym modelu, ale przez zastosowanie opon o mniejszym profilu obwód koła pozostał bez zmian. Co więcej, dzięki odpowiedniemu mocowaniu obręcze są maksymalnie odsunięte od środka pojazdu, ale jednocześnie nadal mieszczą się w nadkolach. Pokazowego Lexusa LC dodatkowo ozdobiono dolnymi spojlerami z włókna węglowego, a także tylnym dyfuzorem opracowanym przez Artisan Spirits. Tuningowe dzieło uzupełniają czerwone obwódki z przodu i z tyłu oraz na progach.

Jeszcze szerszy Lexus LC dzięki Liberty Walk

Liberty Walk słynie z odważnych projektów. W przypadku Lexusa LC japoński warsztat tuningowy również postanowił pójść na całość i przygotował potężne poszerzenia nadkoli dla luksusowego grand tourera. Wszystkie pomieszczą 20-calowe felgi, z przodu o szerokości ponad 250 mm, a z tyłu o rozmiarze dochodzącym do 300 mm! Co ciekawe, na zaprezentowanym przez Liberty Walk Lexusie LC również znalazł się pakiet spojlerów i tylnego dyfuzora od Artisan Spirits.

Kompleksowa robota Wald International

Japońscy tunerzy z firmy Wald International podeszli do sprawy bardziej kompleksowo. Ich Lexus LC otrzymał barwy inspirowane legendarnymi samochodami wyścigowymi startującymi w barwach Gulf Oil - nadwozie pomalowano na jasnoniebieski kolor, z którym kontrastują pomarańczowe wstawki. Auto otrzymało także nakładki progów, dodatkowe lotki, przedni spojler, poszerzone o 13 mm tylne nadkola oraz tylny dyfuzor.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy