Mercedes-AMG od Rogera Federera na sprzedaż. To auto jedyne w swoim rodzaju

Na aukcję trafił wyjątkowy Mercedes-AMG GT 63 S E Performance. Wyjątkowy, bo w jego konfiguracji brał udział legendarny tenisista i jest to jedyny taki egzemplarz na świecie.

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance Rogera Federera

Rogera Federera, nawet osobom niezaznajomionym z tenisem, specjalnie przedstawiać raczej nie trzeba. To jeden z najlepszych zawodników w historii. W ciągu swojej, trwającej 24-lata, kariery 20 razy zdobył Wielkiego Szlema. W hołdzie dla jego dokonań wraz z marką Mercedes, której przez lata był ambasadorem, stworzył specjalny egzemplarz, który teraz trafi na sprzedaż.

Mowa o wyjątkowej wersji Mercedesa-AMG GT 63 S E Performance, czyli najmocniejszego serynie produkowanego modelu marki z Affalterbach. To czterodrzwiowe coupe posiada 4-litrowy silnik V8 generujący 639 KM wspomagany przez jednostkę elektryczną o mocy 204 KM. W połączeniu samochód dysponuje mocą 843 KM. Od zera do pierwszej "setki" rozpędza się w 2,9 s. Prędkość maksymalna wynosi z kolei 316 km/h.

Reklama

Federer brał udział w konfiguracji auta. Z tego powodu samochód posiada zielony lakier o nazwie Electric Beam, który nawiązywać ma do koloru piłki tenisowej. Ponadto wewnątrz znajdziemy sygnet Federera.

Ile kosztuje Mercedes-AMG GT 63 S E Performance od Rogera Federera?

Licytacja tego wyjątkowego auta odbędzie się 26 listopada w Monachium. Za jej organizację odpowiada dom aukcyjny RM Sotheby’s. Przewiduje się, że auto osiągnie cenę między 200 tys., a 250 tys. euro. W przeliczeniu na złotówki to 940 tys. - 1,18 mln złotych. Dodajmy, że bazowy egzemplarz Mercedesa-AMG GT 63 S E Performance kosztuje w Polsce 1 062 500 zł. Można więc domyślać się, że podane przez dom aukcyjny widełki, nie uwzględniają żadnych podatków. 

Pieniądze zostaną przekazane na rzecz projektu związanego z rozwojem tenisa w Londynie. Samochód nie jest jeszcze zarejestrowany i czeka na swojego pierwszego właściciela. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: AMG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy