Reklama

Będzie najazd motocyklistów!

"Damy wam popalić" - pod takim hasłem motocykliści z całej Polski planują najazd na stolicę. Kilka tysięcy fanów jednośladów chce spotkać się 11 czerwca przed resortem infrastruktury.

Rykiem silników mają zamiar przypomnieć ministrowi Grabarczykowi o swoim postulacie obniżki opłat na autostradach.

Motocykliści są zdesperowani. Przez prawie rok protestów na płatnym odcinku autostrady A4 Kraków - Katowice udało im się jedynie uzyskać deklaracje Stalexportu o gotowości obniżenia opłat. Koncesjonariusz ostateczną decyzję pozostawia ministrowi infrastruktury. A urzędnicy ministerstwa próbują od kilku miesięcy umyć od tej sprawy ręce. Uważają, że nie mają z nią nic wspólnego i to Stalexport powinien obniżyć opłaty.

To było już dla motocyklistów nie do zniesienia. Na kilku forach zaczęli organizować wyjazd do Warszawy.

Reklama

- Problemem są urzędnicy ministerialni. Pan minister w ogóle nie widzi powodu, żeby dyskutować z nami na temat obniżki, dlatego jedziemy do Warszawy, żeby pokazać mu różnicę między motocyklem a samochodem, może to go skłoni do dalszych rozmów - mówi jeden ze współorganizatorów akcji, Szczęsny Filipiak.

W stolicy może pojawić nawet kilka tysięcy motocykli. Fani jednośladów będą pikietować przed ministerstwem. Później cała grupa ruszy przed budynek Sejmu, aby parlamentarzystom przekazać list ze swoimi postulatami.

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: infrastruktura | motocykliści | najazd

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy