Reklama

188 km/h na jednym kole!

1000 zł mandatu i 16 punktów karnych, to cena jaką musi zapłacić za swoje wyczyny motocyklista, zatrzymany przez gorzowska policję. Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził w mieście z prędkością 188 km/h.

Popisy motocyklisty zarejestrował dokładnie policyjny videorejestrator.

Reklama

Prowadzący hondę młodzieniec najpierw jadąc na jednym kole wyprzedzał rząd samochodów, a następnie postanowił w mieście sprawdzić możliwości swojej maszyny. Jego wyczyny zakończył policjant jadący również na motocyklu. Nie był to jednak zwyczajny motor, lecz wyposażony w kamerę wideo. Sprzęt ten od dwóch sezonów patroluje drogi Gorzowa Wlkp. i okolic.

Policyjna kamera zarejestrowała prędkość 188 km/h, z jaką poruszała się nagrywana honda. Po kilkuset metrach pirat drogowy został zatrzymany. Jego karkołomna jazda zakończyła się nałożeniem mandatu karnego w wysokości 1000 zł, na konto kierowcy trafiło również 16 punktów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości i spowodowanie zagrożenia w ruchu.

Nadkom. Wiesław Widecki - naczelnik gorzowskiej drogówki - bardzo wysoko ocenia skuteczność policyjnego motocykla. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni zarejestrowane kamerą BMW wykroczenia kosztowały kierowców ponad 60 tys. zł. Miniony miesiąc to również zatrzymanie 34 motocyklistów, którzy ulice traktowali jak tor wyścigowy.

Naczelnik Widecki informuje, że najczęściej rejestrowanym przez kamerę wykroczeniem jest właśnie drastyczne przekraczanie prędkości przez kierujących oraz wyprzedzanie na krawędzi ryzyka. Zachowanie takie stanowi główną przyczynę wypadków.

Zdaniem policjantów dużym problemem jest też znaczna liczba motocyklistów, którzy nie mając odpowiednich uprawnień (kategorii prawa jazdy A), lub nikłe doświadczenie, igrają z życiem. Jak widać na filmie, cena za takie popisy jest surowa.

Zapis z wideoradaru:

Policja

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rząd | mandat | koła | popisy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje